دسته: فرهنگ و هنر

عکس قدیمی شهر قم

آرتاریت نام قدیم کدام شهر است؟ + علت نامگذاری و تاریخچه

شهر آرتاریت یا قم، یکی از شهرهای باستانی ایران است که تاریخچه‌ بسیار قدیمی دارد و در دوره‌های مختلف تاریخی، با نام‌های گوناگونی شناخته شده است، در متون تاریخی و جغرافیایی قدیم، از این شهر با نام‌هایی چون آرتاریت، کومه، کومیش و قومس یاد شده است.

۱۴۰۳/۰۱/۱۳ 0 دیدگاه
هلاله پادشاه زن ايرانى

هلاله پادشاه زن ايرانى که بود؟ + “همای چهر آزاد”  کیست؟ + ۱۰ عکس

در تاریخ باستان ایران، نام هلاله به عنوان یکی از پادشاهان زن ایرانی و هفتمین پادشاه سلسله کیانیان لقب گرفته است که با نام “همای چهر آزاد” نیز شناخته می‌شود.

سکینه پری همدانی

سکینه پری کیست؟ + اولین زن جراح ایرانی چه کسی بود؟ + ۸ عکس و سند

سکینه پری، به عنوان اولین زن جراح ایرانی شناخته می‌شود، او با تلاش، تحصیلات و تجربه خود، توانسته است به عنوان یکی از برترین جراحان ایران شناخته شود، در این مطلب به بررسی زندگی این جراح مشهور ایرانی پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

۱۴۰۲/۱۲/۱۹ 0 دیدگاه
Donkey

اهدای ۱۰۵ الاغ توسط دولت آمریکا به ایران + علت چه بود؟

یکی از وقایع مهم دوران نخست وزیری محمد مصدق، اهدای ۱۰۵ الاغ توسط آمریکا به ایران بود که برای بسیاری از افراد به عنوان یکی از واقعیت‌های عجیب و غریب تاریخی به یاد مانده است، در این مقاله به بررسی این ماجرا و زمینه‌های آن پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

۱۴۰۲/۱۲/۱۱ 0 دیدگاه
امین شعرباف 1 1

امین شعرباف کیست؟ + زندگینامه و بیوگرافی / عکس

امین شعرباف با نام کامل «محمد امین شعرباف» بازیگر ۳۴ ساله سینما و تلویزیون است که سابقه بازی در سریالهای مشهوری همچون «قورباغه»، «نوبت لیلی»، «شریک جرم» را در کارنامه دارد.