دسته: سرگرمی

حشره دراکولا در گیلان

حشره دراکولا یا پدروس در گیلان چیست؟ + نحوه پیشگیری و درمان با بیش از ۱۰ ترفند

اگر تاکنون به شمال گیلان سفر کرده باشید، احتمالاً با داستان هایی درباره حشره دراکولا آشنا شده اید، اما شاید هنوز ندانید که حشره دراکولا چیست و چرا این نام عجیب بر روی آن نهاده شده است؟ در این مقاله، قصد داریم به بررسی این حشره مرموز بپردازیم و شما را با مشخصات و ویژگیهای آن آشنا کنیم.

History of high heels 2 1

کفش پاشنه بلند چگونه و توسط چه افرادی اختراع شد؟ + تاریخچه و مزایا و معایب + [صفر تا ۱۰۰ کفش پاشنه دار]

در این مقاله قصد داریم به سراغ یکی از هیجان انگیزترین و جذاب ترین موضوعات در تاریخ مد و لباس یعنی کفش های پاشنه بلند برویم، این موضوع، نه تنها تاریخچه جالبی دارد، بلکه فلسفه و دلایل پوشیدن آن توسط خانم ها نیز بسیار جذاب است، پس با ما همراه باشید تا به کشف اسرار این معجزه مد و زیبایی و تاریخچه کفش پاشنه بلند و فلسفه پوشیدن آن توسط زنان بپردازیم.

زمان مورد نیاز برای رسیدن نور خورشید به زمین

چقدر زمان می برد تا نور خورشید به زمین برسد؟ + ۵ کاربرد مهم

در این مقاله با یکی از جذاب‌ترین پرسش‌های علمی در مورد آسمان و خورشید و در مورد سفر نور خورشید از خورشید تا زمین، یعنی اینکه چقدر زمان می‌برد تا نور خورشید به زمین برسد، آشنا می‌شویم.

۱۴۰۳/۰۳/۲۴ 0 دیدگاه
وان نایت استند

وان نایت استند One Night Stand چیست و به چه معناست؟ + فواید و معایب؟

در دنیای امروز، مفهوم روابط جنسی و عاطفی به شکل چشمگیری تغییر کرده است و یکی از این مفاهیم نسبتاً جدید، پدیده‌ “وان نایت استند” (One Night Stand) است در این مقاله، به بررسی مزایا و معایب وان نایت استند خواهیم پرداخت و همچنین به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا این پدیده در ایران نیز وجود دارد یا خیر؟

۱۴۰۳/۰۲/۰۹ 0 دیدگاه
چرا نباید جلوی عطسه را بگیریم؟

چرا نباید جلوی عطسه را بگیریم؟ + مضرات | ۵ فایده عطسه برای بدن

عطسه کردن یکی از طبیعی‌ترین و شایع‌ترین واکنش‌های بدن انسان است که بسیاری از افراد سعی می‌کنند آن را مهار کنند و در این مقاله به بررسی دلایل اینکه چرا نباید جلوی عطسه را گرفت، پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

۱۴۰۳/۰۱/۳۱ 0 دیدگاه
آيروژل چیست؟

آيروژل یا هواژل چیست و چه کاربردی دارد؟ + سبک‌ترین ماده جهان چه نام دارد؟ + Aerogel

آیروژل یک ماده بسیار سبک است که از دی‌اکسید سیلیکن ساخته شده است، این ماده به‌قدری سبک است که می‌توان آن را روی گلبرگ‌های گل قرار داد بدون اینکه آن‌ها را خم کند.

۱۴۰۳/۰۱/۱۷ 0 دیدگاه
تعبیر خواب سیزده به در

تعبیر خواب «سیزده به در» چیست؟ | اگر خواب «۱۳ به در» را دیدیم، چه معنایی دارد؟

در این مقاله، به بررسی تعبیر خواب «سیزده به در» و معنای دیدن این رویداد در خواب می‌پردازیم و همچنین، به تفسیرهای مختلف این خواب از دیدگاه متخصصان و کارشناسان خواب‌شناسی خواهیم پرداخت.

۱۴۰۳/۰۱/۱۴ 0 دیدگاه
عکس قدیمی شهر قم

آرتاریت نام قدیم کدام شهر است؟ + علت نامگذاری و تاریخچه

شهر آرتاریت یا قم، یکی از شهرهای باستانی ایران است که تاریخچه‌ بسیار قدیمی دارد و در دوره‌های مختلف تاریخی، با نام‌های گوناگونی شناخته شده است، در متون تاریخی و جغرافیایی قدیم، از این شهر با نام‌هایی چون آرتاریت، کومه، کومیش و قومس یاد شده است.

۱۴۰۳/۰۱/۱۳ 0 دیدگاه