دسته: عجیب ترین ها

حشره دراکولا در گیلان

حشره دراکولا یا پدروس در گیلان چیست؟ + نحوه پیشگیری و درمان با بیش از ۱۰ ترفند

اگر تاکنون به شمال گیلان سفر کرده باشید، احتمالاً با داستان هایی درباره حشره دراکولا آشنا شده اید، اما شاید هنوز ندانید که حشره دراکولا چیست و چرا این نام عجیب بر روی آن نهاده شده است؟ در این مقاله، قصد داریم به بررسی این حشره مرموز بپردازیم و شما را با مشخصات و ویژگیهای آن آشنا کنیم.

زمان مورد نیاز برای رسیدن نور خورشید به زمین

چقدر زمان می برد تا نور خورشید به زمین برسد؟ + ۵ کاربرد مهم

در این مقاله با یکی از جذاب‌ترین پرسش‌های علمی در مورد آسمان و خورشید و در مورد سفر نور خورشید از خورشید تا زمین، یعنی اینکه چقدر زمان می‌برد تا نور خورشید به زمین برسد، آشنا می‌شویم.

۱۴۰۳/۰۳/۲۴ 0 دیدگاه
هلاله پادشاه زن ايرانى

هلاله پادشاه زن ايرانى که بود؟ + “همای چهر آزاد”  کیست؟ + ۱۰ عکس

در تاریخ باستان ایران، نام هلاله به عنوان یکی از پادشاهان زن ایرانی و هفتمین پادشاه سلسله کیانیان لقب گرفته است که با نام “همای چهر آزاد” نیز شناخته می‌شود.

اسب ناف ندارد

اسب ناف ندارد؟ + ۶ جانور بدون ناف کدامند؟

ناف یک نقطه اتصال بین نوزاد و مادر قبل از تولد است که نوزاد از طریق آن تغذیه می کند و اکسیژن مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند، در این مطلب به بررسی حیوانات بدون ناف همچون اسب پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

۱۴۰۳/۰۱/۰۶ 0 دیدگاه
Donkey

اهدای ۱۰۵ الاغ توسط دولت آمریکا به ایران + علت چه بود؟

یکی از وقایع مهم دوران نخست وزیری محمد مصدق، اهدای ۱۰۵ الاغ توسط آمریکا به ایران بود که برای بسیاری از افراد به عنوان یکی از واقعیت‌های عجیب و غریب تاریخی به یاد مانده است، در این مقاله به بررسی این ماجرا و زمینه‌های آن پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

۱۴۰۲/۱۲/۱۱ 0 دیدگاه
Quokka

کوئوکا چیست؟ + این حیوان خندان ترین جانور جهان است!

کوئوکا یک حیوان عجیب با ویژگی‌ها و رفتارهای منحصر به فرد خود، همواره توجه محققان و علاقمندان به حیوانات وحشی را به خود جلب کرده است، در این مقاله، به بررسی کوئوکا، یک حیوان خندان زیبا و جالب پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

۱۴۰۲/۱۱/۲۲ 0 دیدگاه